Makineli Petek Bakımı Faydaları Nelerdir?

Makineli Petek bakımı yapıldığında peteklerinizden yüzde 90 verim alınır.Zamanla tortullaşmış ve katı hale gelmiş olan peteklerin altı ısınmıyorsa bunun nedeni makineli petek bakımı yapmamanızdır.
Kimyasal ilaç kullanarak ve peteklere basınçlı makine bağlanarak oluşan tortullaşma ortadan kalkar.Bu işlemler esnasında kesinlikle etraf kirlenmemektedir. Makineye bağlı özel aparatlar ile temiz ve hijyenik bir şekilde içindeki torttullar ve kirli su hortum aracılığı ile gider borusundan dışarı boşaltılır.

Petek temizliğinin veya kombi petek temizliğinin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil binalardaki tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeperve bazı yabancı maddeler genellikle plastik borularda olur. Bir çok Makineli petek temizleme yapılan müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerde ciddi anlamda enerji tasarrufu sağladığı net olarak belirtilmiştir. Doğalgaz ve kalorifer hayatımızda en çok kullanılan ısınma aracı olarak kendini göstermektedir. Doğalgazla ısınmak için kullanılan doğalgaz petekleri ve kalorifer için kullanılan kalorifer petekleri bulunmaktadır. Ancak bu doğal gaz ve kalorifer peteklerinin belli periyotlarda temizlenmesi gerekir. Doğal gaz ve kalorifer peteklerinin temizlettirmek faturalarınıza olumlu olarak yansımaktadır.