Klima Servisi

Antalya Klima Bakım Servisi, her marka Klima bakım,Klima Arıza onarım ve desteğini vermekteyiz. Yüksek fatura tükeminin önüne geçmek ve büyük arızalardan korunmak için yılda bir defa klima bakımı yaptırmanızı önermekteyiz.

Klima Bakım Servisi olarak hizmet vermekte olan oldukça fazla servis bulunmaktadır, Klimanızın ve sizin güvenliğiniz için bu servislerden detaylı bir şekilde bilgi almadan Klima bakımı yaptırmanız ciddi sonuçlara yol açabilmektedir. Klima bakım tamir onarım hizmetleri için alanında uzman ekibimizden 7 gün 24 saat bilgi alabilirsiniz.

Konyaaltı Klima bakım, Konyaaltı Klima Arıza, Klima yetkili servisi olarak her marka Klimaya hizmet vermekte olup sorun ve sıkıntı yaşamış olduğunuz Klima cihazlarınızın onarım işlemleri için garantili orjinal parça kullanmaktayız.

Muratpaşa Klima Arıza, Kepez Klima Arıza, Konyaaltı Klima Arıza,Döşemealtı Klima Arıza, Aksu Klima Arıza ve Bakım Servisi için bizlere günün her saati +90 530 831 27 29 numaralı iletişim hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Klima arızaları nelerdir?

Klima arızaları nelerdir? Bu soruyla klima tüketiminin artmasıyla beraber sıkça karşılaşıyoruz. Bazı arızaları klima kullanıcıları yapabilirken bazı arızalar da teknik servis yardımı gerektirir. Öncelikle kullanıcıların servise ihtiyaç duymadan halledebileceği klima arızalarına çözümleri anlatacağız. Ardından teknik servis gerektiren klima arızaları ile ilgili bilgileri aktaracağız.

Klima Arızaları Olası Sebepleri Nelerdir?

Klimaya bağlı elektrik kablosunda meydana gelmiş kopukluk

Anakart sorunu

Kumanda Problemi

Klima kumanda pilinin bitmiş veya zayıflamış olması

Sigorta, on-off anahtarı arızalanması

Sensör ve display kartı arızalanması

Klima gazının bitmiş olması

Çalışan Klima Neden Arıza Verir?

Kullandığınız klima çalışıp duruyor gibi sorunla karşılaştınız mı? Bu sorun klima arızası noktasında sık görülen problemlerden biridir.

Burada ilk bakılması gereken yer filtre ve serpantinlerdir. Filtre ve serpantin temiz değil ise hava akımı sağlanamaz. Dolayısı ile bir süre sonra durmaya sebebiyet verir.

Bunun dışında termistör ayarı sorunlu ise bu ayar yapılarak tekrar yerine takılabilir.

Entegre kartıyla alakalı bir sorun var ise arızalanan kartın değişimi yapılması gerekir.

Kompresörün içindeki yağ işlevini yitirmişse, kompresör bir süre çalışır ve sonra kendini durdurur. Çünkü yağ özelliğini kaybettiği için kompresörde aşırı ısınma meydana gelir ve kompresörde mekanik sorunlar oluşur. Bu sorun kompresörün değiştirilmesiyle çözüme kavuşur.

Klima Neden Soğuk Hava Vermez?

Klima soğuk vermiyor problemi

ile karşı karşıyaysanız, öncelikle kumanda işaretlerinde yer alan “cool” veya “kar” sembollerini seçtiğinizden emin olun.

Soğuk vermesi için filtrelerin temiz olması gerekir. Böylelikle hava akışları normale dönecektir ve klimanız soğuk havayı sağlayacaktır. Filtreler temiz değil ise temizliğini yapın. Klima teknik servis ekipleri tarafından; klima kumanda arızası varsa sorun çözülmüş olur. Klimanın gazı bitmiş ise gaz dolumu yapılması gerekir. Klima kompresörünün arızalı olup olmadığını ise kontrolünü sağlayarak sorunu çözebiliriz. Boru hattında problemler varsa (örneğin kaçak gibi) bu kaçakların giderilerek boru hatlarının değiştirilmesi gerekir. Klimanın ana kartında arıza tespiti yapılarak kartın değiştirilmesi veya onarılması gereklidir. Klima neden sıcak hava vermez sorusu da aynı arıza sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Klimanın Fan Arızaları neden olur?

Klima fan arızasında iki farklı sorun ortaya çıkmışsa sebepleri nelerdir. Fan motoru elektronik karta bağlı bir parçadır. Elektronik kart arızası ise elektriksel bir hatadan dolayı kaynaklanmış olabilir. Fan motoru da mekanik sıkışmadan kaynaklı arıza olabilir. Bu durumun tespiti ise yetkili servis teknisyeni tarafından gerekli ölçümler sonucu ile yapılır. Bu gibi durumlarda bizden klima servis hizmete alabilirsiniz.