Her elektronik ev eşyasında olduğu gibi buzdolabı servisi, çamaşır ve bulaşık makinesi, klima, fırın, ocak ve davlumbazlar zamana ve kullanım koşullarına bağlı olarak arızalanabilir. Arızalanan bu ev eşyalarınız için servis çağırmadan önce ilgili hasarın büyümemesi ve güvenliğinizi sağlamak için ilk etapta yapmanız gerekenler ve bilmenizin avantaj sağlayacağı arıza kodları vardır.

Buzdolabı Tamiri Nasıl Yapılır?

Buzdolabı kart tamirinde ilk olarak buzdolabının fişi çekilir. Daha sonra cihazın içi boşaltılır. Cihazın üst rafında kapağı açılarak, pervanesinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Daha sonra buzdolabının gaz dolaşımını sağlayan hortumlarında tıkanıklık olup olmadığı kontrol edildikten sonra cihazın gazına bakılır. Son olarak buzdolabı kartı kontrolü sağlanır. Eğer kart yanmış ise, buzdolabına bakan yetkili kişiler tarafından çıkartılarak servise götürülür. Servise gelen anakart işlemciden geçirilerek arıza tespiti yapılır. Onayınız dahilinde tamiri mümkün ise tamiri yapılır. Daha sonra müşterimize teslim edilerek, buzdolabına takılır. Aynı zamanda çalışıp çalışmadığı da kontrol edilir. Tamir her zaman kesin çözüm olmamakla birlikte, buzdolabının kartı yanması durumunda değişimi daha güvenli bir yoldur. Buzdolabı kart değişimi fiyatları buzdolabının markasına göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi için buzdolabı kart tamiri fiyatı için yazımı okuyabilirsiniz.

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Buzdolabı, evdeki en önemli beyaz eşyalardan biridir. Burası tüm yiyecek ve içecekleri evde sakladığımız yer olduğu için evde buzdolabı bakımı nasıl yapılır araştırmalı ve uygulamalıyız. Bakım ve temizliği güncel olmayan bir buzdolabından verim alamayacağınız gibi gıdalarınızın erken bozulması veya koku sinmesi gibi olumsuzluklar da meydana gelebilir.

Küçük arızaları büyük problemler haline getirmemek adına kolay ve evde uygulanabilir buzdolabı bakımı adımlarını sizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Sanılanın aksine, buzdolabı bakımının her zaman bir profesyonel tarafından yapılması gerekmiyor.

Teknik servisleri önemli kılan çok sayıda husus bulunmaktadır. Aynı zamanda bu teknik elemanlar sayesinde ürünlerin doğru kullanıma hakkında bilgi sahibi olmak da mümkündür. Günümüzde beyaz eşyaların yedek parçaları pahalı olduğundan ve teknik servis hizmeti parça ömrünü uzattığından alınan bu hizmet uzun vadede karlı olabilmektedir. Aynı zamanda kullanılan ürünün az enerji ile daha çok verim elde edebilmesi de teknik servis hizmetleri ile mümkün olabilmektedir. Günümüzde bu nedenlerle teknik servis hizmeti önemli olarak görülmektedir.

Teknik servis hizmeti veren çok sayıda farklı firma bulunmaktadır. Bu firmaların sunduğu hizmetler nitelik olarak birbirinden farklıdır. Firmamız müşterilerin beklentilerini karşıladığı için tercih edilen bir firma olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Arnica beyaz eşyaların güvenle kullanımı ve montajı aşamalarında da firmamız hizmet sunmaktadır. Kurumsal Arnica Servisi gibi firmalar genellikle yerinde servis hizmeti sunarak ürün tamir ve bakım sürelerini minimuma indirirler.

Buzdolapları yıllardır hayatımızın vazgeçilmez beyaz eşyaları arasındadır. Buzdolabının icadı modern dünyanın en büyük teknolojik devrimleri arasında gösterilebilir. Kırsalda el yapımı mağaralarda veya toprak altında saklama, kurutma ya da tuzlama gibi yöntemlere başvuruluyordu. Fakat şehirleşmenin arttığı düzende gıda ürünlerinin saklanması için insanların elektronik bir cihazdan başka seçeneği yoktu.

Temel olarak, buzdolabı bir çeşit klima görevi görür. En büyük fark, soğuk havanın kapalı bir alanda dolaşmasıdır. Buzdolaplarında, soğutucu gaz buzdolabının içinde buharlaşır ve bu da içerideki tüm ısının emilmesine neden olur. Bu hava ile gaz kompresörü geçerek kondansatörün içine atılır. Tüm bu süreç, gazı ısı kaybedecek bir sıvıya dönüştürür ve buharlaştırıcıya geri döner.

Tüm bu süreç, döngüsel olarak buzdolabında her zaman gerçekleşir.